"Dziecko jest jak słońce, które spędza smutek z ludzkiej twarzy." Autor: nieznany

Rodzicu, bądź na bieżąco:

O naszym przedszkolu:

Przedszkole w Rosnówku jest placówką działającą na terenie Gminy Komorniki od września 2009. W 2010 roku na mocy Uchwały Rady Gminy z dnia 30 września 2010 roku do przedszkola zostało dołączone Przedszkole w Szreniawie jako oddział zewnętrzny tego przedszkola. 24 kwietnia 2014 na mocy Uchwały NR XLVIII/420/2014 Rady Gminy Komorniki przedszkole otrzymało nazwę „Słoneczko”. Placówki mieszczą się w wyremontowanych budynkach po szkołach podstawowych. W każdym z tych budynków znajdują się dwie sale dydaktyczne, każda posiada sanitariaty dostosowane dla małych użytkowników oraz pomieszczenia na leżaki. Także posiadają salki do spotkań z logopedą i do zajęć z języka angielskiego oraz magazyny na pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy. Sale są bezpieczne, jasne, ciepłe i przytulne, wyposażone w nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Zaplecze kuchenne składa się z pomieszczeń do wydawania posiłków i zmywalni. Posiłki dostarczane są przez firmę cateringową. Pracownicy mają do dyspozycji pokój nauczycielski, magazyn na środki czystości i łazienkę. Także ogród został wyposażony w urządzenia dostosowane do małych dzieci. Placówki są małe, do których może uczęszczać 43 dzieci.

W przedszkolu w Rosnówku są dwie grupy: Skrzaty i Iskierki, a w Szreniawie Włóczykije i Chochliki. Kameralność placówek pozwala na dobrą znajomość dzieci i rodziców przez pracowników, rodzice znają wszystkich pracowników, a dzieci znają się nawzajem. Nie są anonimowe. Dodatkowym atutem przedszkola w Rosnówku jest malownicze położenie placówki, nad jeziorem, nie daleko lasu, w centrum wsi, w pobliżu Domu Kultury i boiska sportowego. Natomiast przedszkola w Szreniawie bliskość Wielkopolskiego Parku Narodowego i Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego, a także bliskość kompleksu boisk sportowych. Atrakcyjność położenia przedszkoli skłania nas ku modelowi przedszkola środowiskowego, promującego otwartość placówki, w którym mają ze sobą do czynienia trzy równoprawne podmioty: dziecko, rodzic, nauczyciel. Ideę przedszkola środowiskowego widzimy przez współudział przedszkola w życiu najbliższego otoczenia. Nasze przedszkole jest przedszkolem publicznym, które pracuje w godzinach od 6.30-17.00. W czasie tych godzin prowadzona jest zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową, zabawy edukacyjne, zajęcia umuzykalniające, plastyczne, techniczne i ruchowe oraz zabawy inspirowane pomysłami dzieci.

Prowadzone są również zajęcia dodatkowe: j. angielski, rytmika, gimnastyka korekcyjna- dla wszystkich dzieci oraz dla dzieci chętnych: warsztaty taneczne, zajęcia z piłki nożnej, a także na prośbę rodziców religia. Ponadto spotkania z logopedą, terapeutą. Raz w miesiącu odbywają się koncerty prowadzone przez Filharmonię Pomysłów oraz dogoterapia.

Misją naszego przedszkola jest stworzenie przedszkola środowiskowego, w którym dzieci będą miały optymalne warunki do tego, aby czuły się bezpieczne, były szczęśliwe i mogły rozwijać swoje indywidualne możliwości, co pozwoli im sprostać zadaniom jakie postawi przed nimi szkoła i dorosłe życie.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Grupy w naszym przedszkolu:

przedszkole sloneczko dokumenty

Zasady, statut przedszkola, procedury bezbpieczeństwa.

Nadzór pedagogiczny

Dane teleadresowe instytucji czuwających nad naszym przedszkolem

Wszystko co trzeba wiedzieć by Twój maluch dołączył do naszych wychowanków.

Nasi pracownicy

Dowiedz się więcej o naszych opiekunach i pracownikach.

Ekologia

Nasze przedszkole od lat zajmuje się edukacją najmłodszych w dziedzinie troski o środowisko.

Warto sprawdzić: